ZÁKLADNA-STAVOREK-REKREAČNÍ-CENTRUM-LOGO-BÍLÉ2

Rychlá rezervace


Edit Template

Rychlá rezervace


Edit Template

Co najdete v okolí

INFORMACE O ŘECE LUŽNICI

Pramen Lužnice se nachází v Rakousku pod horou Eichelberg v Novohradských horách. V půběhu toku překračuje naše hranice hned dvakrát, stáčí se do Čech, aby se po pár kilometrech vrátila do Rakouska a pak se znovu vrátila k nám. Pod Majdalenou se pak tok dělí na Starou a Novou řeku. Stará řeka je původní koryto, které meandruje kolem Třeboně a napájí rybník Rožmberk a pokračuje dál k Veselí n. Lužnicí. Nová řeka se odklání doprava a odvádí povodňovou vodu do Nežárky. Ve Veselí n. Lužnicí se do Lužnice vlévá Nežárka a řeka pokračuje přes řadu jezů rovinatou krajinou na sever k Soběslavi, Sezimovu Ústí a Táboru, kde stáčí na jihozápad, zvětšuje se spád a v korytu se objevují kameny a klidný tok ruší táhlé peřeje. Znovu se řeka uklidní až pod Bechyní a pak mizí ve vzdutí vodní nádrže Kořensko,kde se vlévá do Vltavy. Lužnice je sjízdná celoročeně, a to i za nejnižších stavů hladiny.

Jump park plný atrakcí a trampolín na celkové ploše 1200 m². Skvělé místo pro volný čas, aktivní výlety, parkour trénink a originální dětské oslavy. Vstup od 5 let a 110 cm. Pro mladší děti máme MĚSTEČKO. K. Rezervaci skákání provádějte jednoduše ONLINE.

V Táborské zoologické zahradě si můžete prohlédnout přes 300 zvířat, přičemž více než třetina z nich patří mezi chráněné druhy u nás i ve světě.

Rozhledna Hýlačka je více než 35 m vysoká a odhalí Vám krásný výhled na Tábor a okolí.

Tábor – staré město. Křivolaké uličky, gotika, renesance, baroko, mohutné městské hradby – vítejte v městě Božích bojovníků. V Táboře najdete zbytky gotického hradu, Husitské muzeum, ale i Muzeum čokolády, řadu kaváren a skvělou gastronomii. A ty výhledy!

Pokud potřebujete rozvézt po okolních místech a zábavě, máme pro Vás naše zvýhodněné KISS TAXI TÁBOR.

Navigace

Fotogalerie

Wellnes

Restaurace

Okolí

Důležité odkazy

Ochrana osobních údajů

Zásady cookies(EU)

Rezervace

Ceník

Kontakt

© 2023 – Základna Stavorek. Všechna práva vyhrazena 
Webové stránky vytvořil START-WEB